Před bitvou

První téma se bude jednoznačně týkat skutečností, které si můžete uvědomit ještě před soubojem, na který se takto můžete připravit a vyhodnocení situace přímo v bitvě bude rychlejší a efektivnější. Toto téma bych rád rozdělil do tří lekcí - typy munice, typy tanků, využití terénu.

Rozdělení typu a použití munice
Rozdělení tanků podle typu a vlastností

V případě, že rozumíte předchozímu rozdělení tanků už byste měli být schopni stanovit v bitvě svoji roli. Jako první je důležité zjistit při načítání hry a zhodnotit, kde by měly být na mapě zásadní opěrné body a tým podle toho rozestavět. Je důležité vypozorovat také, jak je na tom nepřátelský tým a zkušenější hráči už dokážou předpovědět, kde jakého nepřítele můžou potkat. Každá mapa ve hře má takzvané "deadzóny", místa, která jsou vystavena palbě z různých stran. Ideálně by boj měl probíhat tak, že nepřítele vlákáte do těchto prostor, které kryjí vaše těžké tanky a stíhače. Nepřítel si tuto skutečnost ale dobře uvědomuje...

Po prvních přestřelkách je důležité neztratit hlavu a i nadále hrát roli svého vozidla, lehké tanky by měly měnit svoji pozici, tak, aby nepřítele objevovali, ale zůstaly skryti před jeho palbou. V této fázi bitvy je naprosto klíčové sledovat pohyb nepřátel a vývoj situace přes minimapu. Stíhače se v této fázi musí přemístit do výhodných palebných pozic, pokud v nich nejsou. Střední tanky mají možnost napadnout nepřítele z boku, pokud mají jistotu, že se sami nevystaví nepřátelské palbě. Je velice důležité k pohybu používat všemožných kamenů, budov a kopečků jako krytů před nepřítelem. Snad každému je jasné, že pokud máte tank schovaný za kamenem, nepřítel vás nemůže zasáhnout a pro vás je jednoduché z úkrytu vykouknout, vystřelit a zase se schovat a neustále sledovat minimapu!

V bitvách to tak odjakživa bývalo a po prvních minutách boje začnou tanky na bojišti doplácet na svou troufalost, v lepším případě jsou to ty nepřátelské. Daleko víc přibývá důraz na využívání překážek jako krytů, důležitá je i spolupráce s přeživšími spojenci. Pokud se naskytne chvilka klidu, je potřeba zhodnotit kdo z nepřátel je ještě naživu a jak by mohli dále postupovat. Zase je důležité neztratit hlavu a uvědomovat si, co je vaším úkolem v bitvě a vycházet z aktuálního stavu. Teoreticky se o těchto principech jednoduše píše nebo mluví. V bitvě kde o výsledku rozhodují vteřiny není čas na chyby a je důležité mít plán... V následujících rubrikách už půjdeme víc do hloubky. Pokud vás zajímají nějaké nezmíněné detaily, můžeme je prodiskutovat přímo v tréninkové bitvě.